DENNÉ ŠTÚDIUM PRE ABSOLVENTOV ZÁKLADNÝCH ŠKÔL

63 17 6 OBCHODNÁ AKADÉMIA

Obchodná akadémia je klasický, stále veľmi lukratívny študijný odbor. Náplňou štúdia je okrem štandardných všeobecných predmetov aj výučba dvoch cudzích jazykov. Súčasťou odbornej profilácie absolventa sú predmety účtovníctvo, ekonomické cvičenia, práca s ekonomickou agendou a jej vedenie na počítači. Študenti pravidelne absolvujú prax v rôznych súkromných i štátnych organizáciách, v bankách a inštitúciách štátnej správy a samosprávy. V uplynulom školskom roku prešli osnovy odboru rozsiahlou prestavbou a v súčasnosti je plne adaptovaný na najnovšie poznatky v oblastiach, na ktorý je zameraný.

Kritéria prijímania na šk. r. 2011/12

Uchádzači o štúdium budú prijatí bez prijímacích skúšok alebo prijímacích pohovorov až do naplnenia plánovaného stavu.

Pracovné uplatnenie absolventov

• v podnikateľských subjektoch (sekretárky, obchodní referenti, účtovníci, finanční referenti)
  • v štátnej správe
  • v oblasti bankovníctva a poisťovníctva
  • vysokoškolské štúdium ekonomického a právnického smeru

63 25 6 EKONOMICKÉ LÝCEUM

Štúdium je kombináciou všeobecného základu gymnaziálneho učiva a odborného zamerania obchodnej akadémie. Tento odbor otvára pilotne naša škola ako jediná na Slovensku. Odbor je kompatibilný s podobným typom štúdia v krajinách EU. V prvom a druhom ročníku prevažujú všeobecne zamerané predmety ako jazyky, slovenský jazyk a literatúra, matematika v gymnaziálnom rozsahu a kvalite a predmety čisto gymnaziálne - fyzika, chémia, náuka o spoločnosti a pod. Druhá polovica štúdia je viac odborne zameraná a to na ekonomické predmety ako účtovníctvo, ekonomické cvičenia a praktickú aplikáciu podnikateľskej agendy - ekonomické cvičenia v cvičnej firme. Súkromná obchodná akadémia je pilotnou školou pre tento nový odbor. Štúdium je odobrené renomovanými školami z Českej republiky ako aj prestížnou organizáciou INTERNATIONAL EDUCATION SOCIETY, ktorej je Súkromná obchodná akadémia členom.

Kritéria prijímania na šk. r. 2011/12

Pracovné uplatnenie absolventov

• v oblasti akýkoľvek ekonomických a administratívnych prác
  • ideálna príprava pre štúdium na vysokých školách ekonomického a právnického zamerania