HISTÓRIA ŠKOLY

• 1994 :: Slávnostné otvorenie Súkromnej obchodnej akadémie na Volgogradskej ulici v Prešove.
  • 1997 :: Školu opúšťajú prví maturanti v dennom štúdiu odboru obchodná akadémia
  • 1998 :: Súkromná obchodná akadémia sa presťahovala do vlastných priestorov na Petroviansku ulicu.
  • 2000 :: Začína sa rozsiahla rekonštrukcia budovy školy
  • 2001 :: Škola sa zapája do projektu Infovek, modernizuje sa počítačová učebňa, realizuje sa pripojenie na internet a prezentácia formou vlastnej www stránky.
  • 2002 :: Začína sa príprava noveho odboru Ekonomické lýceum.
  • 2003 :: Odbor Ekonomické lýceum je schválený ministerstvom školstva a je zaradený do siete odborov pod číslom 63 25 6. Zároveň naša škola je pilotnou školou pre testovanie tohoto nového odboru
  • 2003 :: Súkromná obchodná akadémia sa stáva členom International education society a štúdium na tejto škole je certifikované touto inštitúciou ako plne kompatibilné s úrovňou v krajinách Európy.
  • 2009 :: Úspešné ukončenie pilotného testovania odboru 63 25 6 Ekonomické lýceum.
  • 2009 :: V rámci transformačného procesu školstva prebieha príprava zmeny odborov obchodná akadémia a ekonomické lýceum na nové školské vzdelávacie programy, ktoré sú v súlade s najnovšími požiadavkami praxe.